Sposoby działania skupów aut

Jedynym legalnym sposobem pozbycia się niechcianego samochodu w Polsce jest jego sprzedaż lub złomowanie. Samodzielne rozbieranie pojazdu podlega karze, a sprzedaż auta bez wyrejestrowania podejrzanej firmie która skupuje każdy pojazd może nas wpędzić w poważne kłopoty. Dlatego najlepiej skorzystać z usług licencjonowanej stacji demontażu pojazdów, mając pewność, że samochód nie posłuży do popełnienia przestępstwa, a utylizacja części odbędzie się w zgodzie z normami ochrony środowiska. Warto zajrzeć na stronę takiej firmy, aby sprawdzić czy informuje ona o posiadaniu odpowiedniej licencji. Przykład można zobaczyć na https://cargryf.pl/

Skup i demontaż samochodów 

Stacje skupu i demontażu pojazdów mogą odkupić od nas każdy samochód, bez względu na jego stan. Większość z nich posiada lawety i ma możliwość odebrać samochody nawet zupełnie niesprawne czy powypadkowe. Warunkiem jest, aby pojazd był w miarę kompletny – jego masa nie powinna być mniejsza niż 90% tej wbitej w dowód rejestracyjny. Wycena zależna będzie od jego wieku, masy i wartości rynkowej, ale wstępnie można dokonać jej nawet telefonicznie.

To nie tylko wygodna, ale też zwykle opłacalna metoda. Również szukając czegoś do swojego samochodu, warto skontaktować się ze skupem. Tego typu firmy utrzymują się bowiem ze sprzedaży używanych części. Jeśli więc istnieje potrzeba znalezienia kogoś, kto prowadzi skup aut Złocieniec jest miejscem, które warto wziąć po uwagę. Nawet jeśli nie jest to najbliższa dla nas lokalizacja, warto pamiętać, że wiele firm podejmuje się odbioru pojazdów na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − trzynaście =