Puste okno w salonie. Jaką formę zasłon warto zastosować?

Osłony okienne spełniają w domach bardzo ważną funkcję. Po pierwsze chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń lub zasłaniają przestrzeń domu przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Poza aspektem funkcjonalnym, ważna jest dekoracyjność osłon. W zależności od stylu danego salonu i przyjętej aranżacji, zasłony lub inne osłony mogą ożywić wnętrze, stonować jego charakter, optycznie powiększyć lub uspokoić. Jak zatem osiągnąć zamierzony cel? Co wybrać na puste okna w salonie?

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się firany na przelotkach. To bardzo nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga stosowania żabek do karniszy ani precyzyjnego upinania materiału. Zasłonę wystarczy umieścić na karniszu, wkładając po kolei na całą jego długość oczka, umieszczone w górnej części tkaniny. W zależności od wybranego modelu można powiesić firankę  zajmującą całą przestrzeń okna lub kilka firanek, które można również upiąć. Do firan można dobrać też zasłonę, która świetnie uzupełni wystrój wnętrza.

Do wyboru, do koloru

Forma zasłony zależy oczywiście od naszych potrzeb. Ciemne, masywne sprawdzą się w jasnych, dużych pomieszczeniach, ponieważ ich krój i kolor będą zajmować dużo przestrzeni, ale za to doskonale będą pełnić rolę bariery przed promieniami słonecznymi. Z kolei kolorowe lub wzorzyste pasują do nowoczesnych pomieszczeń, również w stylu retro. Zastanawiając się nad innymi rodzajami osłon, można zajrzeć na stronę https://magdalena24.pl/rolety/wewnetrzne/rolety-balkonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =