Dobór bramy garażowej do wymiarów pojazdu

Posiadanie garażu jest ogromnym plusem w przypadku, gdy mamy stosunkowo nowe auto, które chcemy zachować jak najdłużej w stanie zbliżonym do fabrycznego. Gdy będzie ono stać w garażu, lakier z pewnością dłużej pozostanie świeży i błyszczący. Sam garaż to jednak nie wszystko. Trzeba też zainstalować w bramę. Dawno odeszło się już od drzwi zamykanych ręcznie – dziś królują wersje otwierane automatycznie z pilota. Sprawdzamy jak dobrać taką bramę do wymiarów naszego samochodu.

Ustalamy zapas

Przede wszystkim każde drzwi automatyczne w niewielkim stopniu pomniejszają prześwit wjazdu. Jest to konieczne z uwagi na to, że po bokach musi znaleźć się miejsce dla prowadnic. Dlatego też musimy tak dobrać wymiary zarówno samego garażu, jak i bramy, by obecnie lub w przyszłości nie mieć problemów ze zmieszczeniem auta. Bramy garażowe Hormann dostępne są w różnych standardowych wymiarach; wystarczy więc po prostu wybrać o jeden lub dwa rozmiary większą, niż wynosi szerokość pojazdu.

Automatyka drzwi

Najlepiej będzie, gdy brama dodatkowo otwierana jest i zamykana z pilota. Dzięki temu nie będziemy musieli nawet wysiadać z samochodu, by wjechać do wnętrza. W przypadku garaży wbudowanych w bryłę domu bądź przylegających do niego jest to naprawdę ogromna wygoda. Możemy bowiem bezpośrednio z wnętrza ciepłego i suchego auta przejść do budynku. Piloty do bram garażowych działają na podobnej zasadzie jak te, którymi otwieramy sam pojazd. Każdy posiada swój unikalny szyfr, przez co na pewno sąsiad nie otworzy nam garażu pod naszą nieobecność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 7 =