Jak zaaranżować odjazdowy, tematyczny pokój naszego dziecka?

Aranżacja pokoju dla dziecka to dla wielu rodziców spore wyzwanie – szczególnie w momencie, gdy pociecha powoli wchodzi okres nastoletni. Dzieci w takim wieku coraz częściej potrzebują prywatności oraz mocno chcą podkreślić swoją indywidualność. Warto zatem zadbać o to, by miejsce, w którym spędzają większość swojego czasu było wyjątkowe, inspirujące i nawiązywało tematycznie do pasji młodego człowieka. Jak zaaranżować pokój młodzieżowy, by nastolatek czuł się w nim po prostu dobrze?

Meble i dodatki do pokoju nastolatka

Pokój dziecka w okresie dorastania z pewnością nie może być nudny. Kolorowe elementy czy nietypowe wzory to coś, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mebli czy dodatków. Nawet zwykłe łóżko może stać się oryginalnym punktem pomieszczenia, jeżeli sięgniemy po mniej typowe rozwiązania. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się łóżka tapicerowane np. ze sklepu https://mebleikar.pl/pl/c/Lozka-Tapicerowane/298, które wyróżniają się swoją wyjątkową formą. Do tego warto zastanowić się nad ciekawą pościelą, której wzór tematycznie będzie pasować do zainteresowań Twojej pociechy. Pościel z printem piłki nożnej? A może z ulubioną postacią z filmu? Taki dodatek sprawi, że nastolatek poczuje się w swoim pokoju swobodnie, a przebywanie w nim będzie sprawiało mu przyjemność. Nie można zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu, które zapewni odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku. Tutaj również można pokusić się o niestandardowe rozwiązania, jakimi są lampy o geometrycznych kształtach. Należy jednak pamiętać, by wszystkie decyzje odnośnie wyglądu wnętrza podejmować wraz z dzieckiem – w końcu to ono będzie spędzało w nim najwięcej czasu. 

Warto dać nastoletniemu dziecku szansę na przedstawienie własnej wizji swojego pokoju. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zaaranżowane przez nas pomieszczenie stanie się dla niego azylem, w którym będzie mógł spokojnie się uczyć, zrelaksować lub spędzić czas ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =