W jaki sposób czyszczony jest komin?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie komina jest ważną częścią konserwacji kominka. Komin i kominek powinny być czyszczone co najmniej raz w roku, ale częściej, jeśli są często używane.

Podstawowe kroki, jakie należy podjąć w celu wyczyszczenia komina

Kominy są zwykle czyszczone od góry w dół. Najpierw sprawdzana i czyszczona jest wkładka kominowa. Następnie sprawdza się, czy korona i czapka komina nie są uszkodzone. Na koniec sprawdzane i czyszczone jest palenisko. Mechaniczne czyszczenie komina powinno zupełnie wystarczyć, o ile dysponujemy dobrym sprzętem i środkami.

Podczas kontroli, wszelkie pęknięcia w zaprawie łączącej bloki murowane są uszczelniane specjalnym cementem, który twardnieje z czasem. Kominy powinny być również sprawdzone pod kątem wycieków wokół rur, które zostały przez nie zainstalowane, a także pęknięć w płytach kominowych i cegłach w miejscach, gdzie dwie jednostki murarskie łączą się ze sobą lub gdzie naprawiono spoiny zaprawy.

Po wyczyszczeniu komina należy regularnie utrzymywać go w czystości, aby zapobiec gromadzeniu się kreozotu wewnątrz wkładu kominowego lub na powierzchniach ceglanych lub spoinach zaprawy, które mogą powodować problemy w późniejszym okresie, jeśli nie zostaną podjęte natychmiast po ich wystąpieniu.

Komin powinien być również sprawdzony pod kątem uszkodzeń strukturalnych, takich jak pęknięcia w połączeniach zaprawy lub cegieł. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek pęknięcia, należy je natychmiast naprawić, zanim się pogorszą i spowodują problemy z integralnością strukturalną komina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cechy filtra Morizon
Cechy filtra Morizon
Filtr Morizon wykorzystuje wiele rozwiązań różniących się względem tych, wykorzystanych w tradycyjnych filtrach. Do pozytywnych aspektów urządzenia należy: skuteczna filtracja […]
Chcesz zostać profesjonalną kosmetyczką? Pamiętaj o właściwym wyposażeniu salonu
Chcesz zostać profesjonalną kosmetyczką? Pamiętaj o właściwym wyposażeniu salonu
Wiele kobiet marzy o tym, aby zacząć pracę w roli profesjonalnej kosmetyczki. Obecnie bez problemu można skończyć odpowiednie szkoły, które […]
Jak często należy wymieniać opony w maszynach rolniczych?
Jak często należy wymieniać opony w maszynach rolniczych?
Maszyny rolnicze w postaci ciągników, kombajnów czy przyczep są zazwyczaj eksploatowane w trudnych warunkach terenowych. Z tego powodu zamontowane w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy