W jaki sposób czyszczony jest komin?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie komina jest ważną częścią konserwacji kominka. Komin i kominek powinny być czyszczone co najmniej raz w roku, ale częściej, jeśli są często używane.

Podstawowe kroki, jakie należy podjąć w celu wyczyszczenia komina

Kominy są zwykle czyszczone od góry w dół. Najpierw sprawdzana i czyszczona jest wkładka kominowa. Następnie sprawdza się, czy korona i czapka komina nie są uszkodzone. Na koniec sprawdzane i czyszczone jest palenisko. Mechaniczne czyszczenie komina powinno zupełnie wystarczyć, o ile dysponujemy dobrym sprzętem i środkami.

Podczas kontroli, wszelkie pęknięcia w zaprawie łączącej bloki murowane są uszczelniane specjalnym cementem, który twardnieje z czasem. Kominy powinny być również sprawdzone pod kątem wycieków wokół rur, które zostały przez nie zainstalowane, a także pęknięć w płytach kominowych i cegłach w miejscach, gdzie dwie jednostki murarskie łączą się ze sobą lub gdzie naprawiono spoiny zaprawy.

Po wyczyszczeniu komina należy regularnie utrzymywać go w czystości, aby zapobiec gromadzeniu się kreozotu wewnątrz wkładu kominowego lub na powierzchniach ceglanych lub spoinach zaprawy, które mogą powodować problemy w późniejszym okresie, jeśli nie zostaną podjęte natychmiast po ich wystąpieniu.

Komin powinien być również sprawdzony pod kątem uszkodzeń strukturalnych, takich jak pęknięcia w połączeniach zaprawy lub cegieł. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek pęknięcia, należy je natychmiast naprawić, zanim się pogorszą i spowodują problemy z integralnością strukturalną komina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści dla organizmu może przynieść leczenie techniką Bowena?
Jakie korzyści dla organizmu może przynieść leczenie techniką Bowena?
Techniki osteopatyczne to skuteczny sposób leczenia powszechnie występujących dolegliwości, takich jak napięcia mięśniowe, bóle głowy i innych części ciała, a […]
Jaki sprzęt warto kupić do domowych ćwiczeń?
Jaki sprzęt warto kupić do domowych ćwiczeń?
Większość osób marzy o ładnie wyrzeźbionej i smukłej sylwetce, nie każdy jednak ma możliwość regularnego chodzenia na siłownię. Na szczęście […]
Niezbędne części w branżach przemysłowych
Niezbędne części w branżach przemysłowych
Przemysł w obecnych czasach jest mocno zautomatyzowany. Większość prostych czynności wykonują maszyny, za pomocą specjalnych systemów komputerowych, mnóstwa czujników i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy