Ogrzewanie ekogroszkiem – koszt i zalety

Na przestrzeni ostatnich lat ogromną popularność zyskały ekologiczne materiały opałowe, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego węgla czy drewna. Mowa tutaj w szczególności o ekogroszku, występującym w postaci wyselekcjonowanych okruchów węgla kamiennego o maksymalnej średnicy 25 mm. To paliwo stałe posiadające mnóstwo zalet – przede wszystkim jest bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek Konin to miasto, w którym funkcjonuje wiele sklepów i hurtowni zajmujących się jego sprzedażą. 

Rozwiązanie idealne dla osób oszczędnych i ceniących sobie wygodę

Ekogroszek to materiał przeznaczony do spalania w specjalnych kotłach z podajnikiem. Charakteryzuje się wyjątkowo niskim poziomem emisji szkodliwych substancji do atmosfery (np. tlenku węgla i siarki), dlatego jest zaliczany do paliw ekologicznych. Jego niewątpliwą zaletą jest również to, że pozostawia po sobie niewiele popiołu, w związku z czym czyszczenie pieca nie przysparza użytkownikowi większych trudności. Wartość energetyczna (kaloryczna) ekogroszku wynosi średnio około 24 MJ/kg i jest porównywalna z wartością oferowaną przez węgiel kamienny, jednocześnie wyraźnie przewyższając pod tym względem drewno czy pellet. Gwarantuje to długie i równomierne palenie się, co oznacza spore oszczędności w skali całego roku. Dodajmy, że ogromną korzyścią ze stosowania omawianego paliwa stałego jest też łatwość jego przechowywania, ponieważ jest dostępne w poręcznych workach o pojemności 15, 20 lub 25 kg.

Za tonę ekogroszku zapłacimy od 600 do 900 zł – oczywiście w zależności od sklepu i klasy produktu. W przypadku konieczności ogrzania przeciętnego domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2 (średnio zaizolowanego termicznie) będziemy musieli zużyć w trakcie sezonu zimowego między 3 a 5 ton materiału, co oznacza wydatek całkowity na poziomie 2500-3500 zł. Jest to kwota bardzo korzystna, biorąc pod uwagę wszystkie zalety opisanego paliwa. Jeśli chcemy się zaopatrzyć w dobry i wydajny ekogroszek Rzeszów to miasto, gdzie bez trudu znajdziemy sklep posiadający go w ofercie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =