Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora?

Akumulator jest źródłem energii elektrycznej w postaci prądu stałego, który przechowywany jest w postaci energii chemicznej. Odpowiada on za zasilanie urządzeń elektrycznych, gdy silnik w samochodzie jest wyłączony. Cała energia, która zostanie zużyta podczas postoju i rozruchu zostaje uzupełniona podczas jazdy. Zdarza się, że akumulator ulegnie całkowitemu zużyciu i konieczny jest zakup kolejnego egzemplarza. Warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nowego akumulatora.

Jak wybrać dobry akumulator?

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie sprawdzić, jaki rozmiar baterii będzie odpowiedni, ponieważ musi ona idealnie pasować do miejsca, które jest do tego przeznaczone. Nie może być zbyt duża, ponieważ nieprecyzyjne jej ulokowanie może narazić ją na działanie szkodliwych wibracji. Klemy akumulatora muszą idealnie nachodzić na właściwe bieguny.

Inną ważną kwestią jest także jego pojemność. Parametr ten informuje o tym, jaka ilość energii jest w nim zgromadzona. Warto więc trzymać się zaleceń producenta samochodu, by wybrać baterię, która będzie posiadała odpowiednią pojemność. Bardzo ważny jest także prąd rozruchowy. Wartość ta określa największą możliwą energię, jaką może oddać akumulator w ujemnej temperaturze podczas uruchamiania silnika samochodu.

Wybierając nowy egzemplarz warto zapoznać się z ofertą akumulatorów sprawdzonych producentów, które można znaleźć na stronie https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-duracell-m-42.html. Kupując solidną baterię mamy pewność, że będzie ona działała przez długi czas bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =