Czy oświetlenie LED-owe sprzyja naszym oczom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie taśmowe LED jest świetną alternatywą dla tradycyjnych żarówek fluorescencyjnych i żarowych. Ma wiele zalet w stosunku do tych starszych technologii, w tym dłuższą żywotność, niższe koszty utrzymania i lepszą wydajność.

O tym jednak musimy pamiętać!

Jak w przypadku każdego źródła, oświetlenie LED taśmy emituje niebieskie światło, które, jak wiadomo, ma niekorzystny wpływ na oczy, gdy osiąga wysoki poziom. Szczęśliwe oświetlenie LED taśmy, tego światła emituje odrobinę mniej, niż klasyczne źródła światła. Ekspozycja na niebieskie światło może powodować zmęczenie oczu podczas długich okresów użytkowania, ale zazwyczaj nie jest to na tyle poważne, aby spowodować problemy ze wzrokiem.

Należy zauważyć, że diody LED nie są z natury szkodliwe – po prostu emitują niebieskie światło tak jak inne typy żarówek.

Korzyść wynikająca z energooszczędności

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne ze względu na swoją energooszczędność, trwałość i długą żywotność. Ta popularność jednak spowodowała pojawienie się wielu pytań, jak np. dotyczących jego wpływu na wzrok właśnie.

Po prostu pełne korzyści

Oświetlenie LED to najbezpieczniejsza dla oczu forma oświetlenia. Nie emituje żadnych szkodliwych promieni UV ani promieniowania podczerwonego.

Oświetlenie LED zapewnia lepszą jakość światła niż inne rodzaje źródeł światła. Oznacza to, że uzyskuje się bardziej naturalny balans kolorów niż w przypadku innych rodzajów światła, a oczy nie będą musiały się tak bardzo dostosowywać podczas przełączania między różnymi rodzajami światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odprowadzanie podatków – jak nie popełnić błędu przy rozliczaniu swojej firmy?
Odprowadzanie podatków – jak nie popełnić błędu przy rozliczaniu swojej firmy?
Według prawa, każda osoba fizyczna, a także przedsiębiorstwa są zobowiązane do rozliczania swoich dochodów, czyli płacenia ustalonych podatków. Ordynacja podatkowa […]
Lecznicze właściwości szczawy
Lecznicze właściwości szczawy
Wizyta w pijalni wód leczniczych to obowiązkowy punkt podczas każdego pobytu w miejscowości uzdrowiskowej. Nieliczni zdają się mieć świadomość, jak […]
Jak można wspólnie się odprężyć, spędzając czas we dwoje?
Jak można wspólnie się odprężyć, spędzając czas we dwoje?
Każdy związek potrzebuje być odpowiednio pielęgnowany, aby uczucie nie wygasło, a ludzie wciąż troszczyli się o siebie i tak samo […]
Ostatnie wpisy
Polecamy