Kawa sypana vs. rozpuszczalna

Niejeden i niejedna z nas wręcz nie wyobraża sobie życia bez ulubionej filiżanki kawy. Czy to z rana przy śniadaniu, czy po obiedzie, czy do toru – kawa sprawdza się idealnie na wiele okazji. Napój ten pity zresztą nie tylko w domu, ale także poza nim. Uwielbiamy się nim rozkoszować na mieście w mniejszych bądź większych kawiarniach, a także w pracy.

Przerwa na małą czarną

Nie ma nic lepszego niż krótka przerwa w pracy, którą możemy spożytkować na różne sposoby. Dla jednych będą to szybkie plotki z koleżanką z innego działu, dla drugich pora na drugie śniadanie w spokoju, a jeszcze dla kolejnych chwila na wyciszenie. We wszystkich tych przypadkach smaku danym momentom bardzo często dodaje właśnie kawa. Kawa do biura nie musi spełniać wymagających warunków, ważne natomiast, by była w zasięgu naszej ręki i dawała chwilę wytchnienia. W biurze i innych miejscach pracy przeważnie sprawdza się kawa rozpuszczalna – stosunkowo tania, szybka oraz łatwa w przygotowaniu. 

Nigdzie nie pachnie tak jak w kawiarni

Nieco inaczej wygląda sprawa w kawiarni. Gdzie jak nie tutaj wymagamy najwyższej jakości kawy? To właśnie kawiarnie powinny spełniać najwyższe wymagania klientów będących tak zwanymi „kawoszami” i zaspokajać ich niebanalne kubki smakowe. Kawa do kawiarni, którą zamawia właściciel takiego miejsca, niezaprzeczalnie musi być kawą sypaną, z najwyższej półki. To stąd ten niesamowity zapach, który czuć od razu po wejściu do ulubionego miejsca. Klient aż nie może się doczekać swojej filiżanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 16 =