Jakie pomysłowe napoje można przyrządzić za pomocą wyciskarki do soków?

Soki z warzyw i owoców to samo zdrowie, dlatego warto włączyć je do swojej diety. Te, uzyskiwane przy pomocy wyciskarki, są przy tym niezwykle wartościowe. Zasługa w tym niskiej temperatury wytłaczania soku oraz maksymalnemu wykorzystaniu surowców. Korzystając z urządzenia tego typu, można jednak przygotować znacznie ciekawsze napoje niż sok. Co dokładnie?

Pyszne i naturalne mleka roślinne

Owocowe i warzywne, zdrowe soki, to oczywiście podstawowy sposób wykorzystania wyciskarki. Dozwolone są tu wszelkie kompozycje, a co ważne, w tych dobrych jakościowo urządzeniach umieszcza się całe warzywa i owoce – bez konieczności ich obierania oraz usuwania drobnych pestek. Wyciskarka do soków najczęściej posiada różnego rodzaju sitka, które w zależności, od gęstości dziurek, pozwalają na uzyskanie różnego rodzaju napojów. Dzięki temu uzyskany sok może być rzadki i klarowny lub bardzo gęsty. Takie urządzenie jest w stanie wyprodukować nawet… mleko. Oczywiście to roślinne z np. migdałów lub soi – idealne dla wegan lub osób nietolerujących laktozy.

Musy, lody i gęste przeciery

Sitka przepuszczające sok o mniejszej gęstości, są przeznaczone do uzyskiwania przecierów. Sprawdzą się świetnie w przypadku smoothie, a także odżywczych i sytych musów – warto podawać je choćby niemowlętom. Zamrożony mus można też bardzo szybko zamienić w lodowy sorbet. Lody malinowe domowej roboty? Żaden problem. Wyciskarka to wiele możliwości przygotowania kolorowych i przepysznych koktajli. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń poza wyobraźnią. I przede wszystkim – wprowadzenie takich napojów do swojego jadłospisu będzie korzystne dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =