Jak podczas treningu pobudzić mięśnie do pracy?

Wielu z nas zastanawia się, co i jak trenować, by wysiłek był skutecznym. Każdy też chciałby zobaczyć rezultaty ćwiczeń jak najszybciej. Kluczem do sukcesu jest pobudzenie mięśni, które pozwala na spalenie tkanki tłuszczowej. Jak to zrobić?

Tradycyjną metodą jest trening na na siłowni przeprowadzany pod czujnym okiem profesjonalnego trenera. Możemy także trenować samemu, w domowym zaciszu, chociaż zazwyczaj jest to dużo mniej skuteczne. Wymaga też to od nas wtedy pewnej pomysłowości – nie mamy ćwiczeń podanych „na tacy”. Bieganie także pobudza mięśnie. Na pewno nie wszystkie partie, ale mimo to jest bardzo ważnym elementem treningu wzmacniającym wydolność krążeniowo-oddechową. Poranna przebieżka bardzo dobrze robi zarówno na zdrowie jak i samopoczucie.

A gdyby dało się to zrobić prościej?

Z pomocą przychodzi nam system EMS. Polega na elektrostymulacji mięśni i pozwala na znaczne zwiększenie skuteczności treningu. Trzeba pamiętać o tym, że im wyższa skuteczność, tym krótszy czas poświęcony na ćwiczenia fizyczne. 

Dlaczego właśnie Electrical Muscle Stimulation?

System elektrostymulacji mięśni polega na pobudzaniu mięśni przez specjalne elektrody. Dzięki temu mięśnie dostają dodatkowe sygnały „bezpośrednio z góry” i pracują wydajniej. Co za tym idzie, trening jest bardziej skuteczny.

Pierwszym krokiem w systemie EMS jest wywiad z trenerem. Przygotuje on dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń. Potem wystarczy już tylko założyć na strój sportowy specjalną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, do których przyczepione są elektrody. I czas zacząć efektywne jak nigdy dotąd ćwiczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 7 =