Szkło hartowane i folia – działanie i zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria do telefonu to użyteczne uzupełnienie ochrony wyświetlacza telefonu czy tabletu. Są to produkty pozwalające przygotować się na nieprzewidziane zdarzeniem, jak upadek urządzenia, często skutkujący uszkodzeniem szybki lub ekranu.

Sposoby ochrony wyświetlacza urządzeń elektronicznych

Odpowiednie zabezpieczenie sprzętu elektronicznego pozwala na zachowanie jego funkcji, jak i walorów estetycznych. Mimo, że zazwyczaj pęknięcie szybki nie uniemożliwia korzystania z urządzenia, to lepiej zawczasu mu zapobiegać. Wśród produktów przeznaczonych do zabezpieczenia ekranów najpopularniejsze są: szkło hartowane oraz folia poliwęglanowa.
W razie upadku szkło chroni wyświetlacz telefonu przed pęknięciem, a w codziennym użytkowaniu stanowi barierę dla gromadzenia się brudu i powstawania rys.

Szkło zbudowane jest najczęściej z materiału o twardości 9H, który oznacza, że można je zarysować jedynie ostrzem diamentowym. Dzięki temu powłoce tej nie są w stanie zagrozić klucze czy monety, noszone w torebce lub kieszeni. Zamontowanie szybki pochłania energię uderzenia w razie upadku z wysokości, więc to ona prędzej ulegnie uszkodzeniu, niż ekran telefonu.

Szkła są bardzo dobrze dopasowane, łatwe w montażu i przejrzyste, dzięki czemu nie ograniczają wygody korzystania z urządzenia. Jedyną ich wadą może być wyższy koszt, niż w przypadku folii, który jednak wart jest poniesienia w kontekście potencjalnych kosztów naprawy.

Folia poliwęglanowa to drugi rodzaj osłony ekranu. Po nałożeniu na telefon jest niezauważalna, dzięki optymalnemu dopasowaniu i wycięciom na przyciski. Zapewnia ona ochronę przed tłustymi odciskami palców oraz maskuje już istniejące, niewielkie zarysowania. Sama folia nie zapewnia jednak ochrony przed stłuczeniem ekranu, a wyłącznie przed drobnymi uszkodzeniami.

Zaopatrując się w ochronę wyświetlacza bardzo łatwo i tanio można zadbać o sprzęt, nie zaprzątając sobie głowy ryzykiem powstania ewentualnych szkód i kosztem ich usunięcia. Oba te przedmioty można dostać np. na https://pskomsklep.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego dotyczy rachunkowość?
Czego dotyczy rachunkowość?
Posiadając swoją firmę, musimy dbać o jej finanse. Nierozsądne gospodarowanie majątkiem spółki może bowiem spowodować poważne straty. Dlatego wielu przedsiębiorców […]
Masaż – Wybierz rodzaj dla siebie!
Masaż – Wybierz rodzaj dla siebie!
Masaż jest znany z tego, że pomaga zmniejszyć niepokój, stres i depresję poprzez zmniejszenie poziomu kortyzolu w organizmie. Pomaga również […]
Czego potrzebujemy, aby zacząć uprawiać jogę?
Czego potrzebujemy, aby zacząć uprawiać jogę?
Joga to doskonały sposób na uzyskanie dobrej formy i zachowanie zdrowia. Dlatego też wiele osób zaczęło ją praktykować. Ale czego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy