Bezpieczeństwo na drodze – jak chronić siebie i innych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zderzaki i bariery służą do ochrony ścian domu przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniem pojazdu. Zderzaki mogą być również stosowane do ochrony osób i mienia przed uszkodzeniem w wypadku. Jest to tylko jeden z wielu elementów, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i prowadzących pojazdy.

Zderzaki

Zderzaki są zazwyczaj wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego. Niektóre zderzaki są wykonane z metalu i są bardziej wytrzymałe niż inne. Najpopularniejszym rodzajem zderzaka jest zderzak gumowy, który jest przymocowany do przodu pojazdu za pomocą śrub lub wkrętów. Zderzaki mają kilka celów:

  • Chronią karoserię pojazdu przed zarysowaniami, wgnieceniami i innymi rodzajami uszkodzeniami w przypadku uderzenia w coś lub uderzenia przez inny samochód.
  • Celem odbojów jest również zapobieganie obrażeniom pasażerów na przednim siedzeniu, którzy w przeciwnym razie podczas uderzenia zostaliby rzuceni do przodu na deskę rozdzielczą lub kierownicę.
  • Pochłaniają część energii powstałej w wyniku kolizji, dzięki czemu mniejsza siła przenosi się na resztę pojazdu i zmniejsza ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci osób znajdujących się wewnątrz pojazdu w razie wypadku.
  • Zderzaki mogą pomóc w obniżeniu składek ubezpieczeniowych, ponieważ mogą zmniejszyć koszty roszczeń dla ubezpieczycieli związane z kolizjami, które powodują drobne uszkodzenia pojazdów, takie jak zderzaki wgniecione w wypadkach.

Jak jeździć bezpiecznie?

  • Zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa.
  • Zmniejsz prędkość podczas złej pogody i na śliskich drogach.
  • Unikaj czynników rozpraszających uwagę, takich jak telefony komórkowe lub głośna muzyka.
  • Nigdy nie prowadź pojazdu, jeśli jesteś zmęczony lub piłeś alkohol.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczeństwo pracy w branży przemysłowej
Bezpieczeństwo pracy w branży przemysłowej
Bezpieczeństwo w pracy to podstawa, szczególnie jeśli zatrudniamy ludzi, za których jako pracodawca jesteśmy odpowiedzialni. Aby nasza załoga pracowała w […]
Nowoczesny czasomierz – idealne akcesorium dla miłośników sportu
Nowoczesny czasomierz – idealne akcesorium dla miłośników sportu
Modne dodatki to nieodłączny element damskich i męskich stylizacji. Efektowne i praktyczne detale nie tylko dopełniają różne zestawienia odzieżowe, ale […]
Bezpieczne zamki w domu – o czym musisz wiedzieć?
Bezpieczne zamki w domu – o czym musisz wiedzieć?
Zamki elektroniczne są jednym z najważniejszych urządzeń zabezpieczających w każdym domu. Zamki elektroniczne mogą być używane w wielu różnych zastosowaniach, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy