Co ma wpływ na cenę okularów?

Okulary stają się nieodłącznym akcesorium coraz większej liczby Polaków. Przy ich wyborze, bierzemy pod uwagę nie tylko względy zdrowotne, ale również estetyczne – dobrze dobrane oprawki stanowią przecież dodatek podkreślający rysy twarzy, dodający powagi, a czasem spajający stylizację. Kupno okularów korekcyjnych bywa jednak kosztowną inwestycją, warto więc zadać sobie pytanie – za co tak naprawdę płacimy?

Szkła czy oprawki – w co inwestować?

Na cenę okularów wpływają takie czynniki jak:

– materiał, z którego zostały wykonane oprawki,

– rodzaj szkieł korekcyjnych,

– dodatkowe powłoki uszlachetniające,

– marka oprawek.

Na rynku możemy znaleźć oprawki wykonane z niezliczonej ilości tworzyw – od plastiku, przez metal, na drewnie kończąc. Najmniej trwałe, ale też najlżejsze i najtańsze okażą się te z tworzyw sztucznych,  choć i tu między cenami doszukamy się rozbieżności; oprawki z acetatu – lepszej jakości plastiku – mogą okazać się wielokrotnie droższe, niż te produkowane masowo. Podobne różnice widać w jakości oprawek metalowych.

Modne okulary męskie korekcyjne w okrągłych, metalowych oprawkach, które od kilku sezonów goszczą na wybiegach, nie muszą być więc niebotycznie drogie – ich cena zależy zarówno od jakości metalu, jak i wybranego przez rodzaju szkieł.

W tej kategorii wachlarz możliwości jest równie szeroki. Ciężkie, choć tanie soczewki mineralne coraz rzadziej wybierane są przez konsumentów, znacznie częściej sięgamy po lekkie i tanie szkła plastikowe. Rosnącą popularnością cieszą się również szkła progresywne, które, choć są już kosztowniejszą inwestycją, zastępują dwie pary okularów. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, warto rozważyć wybór tańszych oprawek, a zainwestować w soczewki, które odpowiadają przecież za kluczową funkcję okularów – poprawę wzroku.

Przy wyborze nowych szkieł warto wziąć pod uwagę dodatkowe powłoki, poprawiające komfort noszenia. Jeśli planujemy zainwestować w fotochromy, na przykład cieszące się niesłabnącą popularnością kultowe okulary typu aviator, być może warto rozważyć wybór tych z filtrami UV, które uchronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Duży wybór można znaleźć na https://www.opticdesign.pl/21-okulary-korekcyjne-aviator. Osobom spędzającym długie godziny przed ekranem do gustu przypaść mogą natomiast te neutralizujące niebieskie światło komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =