Co brać pod uwagę przy wyborze glazury łazienkowej?

Ścieralność i antypoślizgowość płytek podłogowych

Wybór glazury łazienkowej to niełatwe zadanie. Ogromna ilość dostępnych produktów w sklepach sprawia, że znalezienie idealnych płytek wymaga sporo czasu i zaangażowania. Przed dokonaniem zakupu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Jeśli chodzi o płytki podłogowe, należy zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Niektóre produkty wyglądają efektownie, lecz są niezwykle wrażliwe na piasek oraz brud znajdujący się na podeszwach.

Glazura przeznaczona do łazienki powinna mieć przynajmniej II klasę ścieralności. Najbardziej trwałe są wyroby oznaczone III klasą. Płytki łazienkowe, które będą montowane na podłodze, powinny mieć warstwę antypoślizgową. Wilgoć w połączeniu ze śliską glazurą mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla domowników.

Wygląd i inne istotne parametry

Oczywiście niezwykle ważnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wygląd glazury. W związku z tym, że o gustach się nie dyskutuje, wybór wzoru i koloru pozostaje kwestią indywidualną. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się duże płytki łazienkowe Paradyż. Należy pamiętać, że duże kafle najlepiej wyglądają w obszernych łazienkach. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się tradycyjna ceramika o wymiarach 30×30. Przy wyborze płytek łazienkowych warto zwrócić uwagę również na ich nasiąkliwość. Jest to parametr, który informuje, w jakim stopniu płytka chłonie wilgoć.

W przypadku łazienek zaleca się stosowanie produktów o nasiąkliwości nieprzekraczającej 3 procent. Ceramika przeznaczona do łazienki powinna także wyróżniać się odpornością na kwasy i zasady stosowane w popularnych detergentach. takie są dostępne na https://plytki24.pl/ceramika-paradyz/cat_1.html. Jeśli komuś zależy na tym, by wszystkie płytki miały taki sam idealny rozmiar, powinien zdecydować się na zakup produktów rektyfikowanych, które są poddawane dodatkowej obróbce, w celu ujednolicenia wymiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − siedem =