Witaminy wzmacniające kości

Kości tworzą szkielet naszego organizmu, dlatego dbanie o nie jest tak bardzo ważne. Przez cały czas pracują i utrzymują nasze ciało w odpowiedniej pozycji. Ich natężenie pracy zależy od tego, jak intensywnie pracujemy i jak mocno je obciążamy. Lekarze alarmują, że niedobór witamin wzmacniających kości może skutkować poważnymi schorzeniami w przyszłości.

Jakich witamin potrzebują nasze kości

Witamina D, która powoduje wchłanianie większej ilości wapnia w organizmie, a także pobudza powstawanie komórek kościotwórczych.

Magnez – bierze udział w procesie wchłaniania wapnia, a także wpływa na gęstość kości.

Witamina K – wspomaga działanie witamin, a w połączeniu z witaminą D działają korzystnie nie tylko na gęstość kości, ale także zmniejszają wystąpienie takich chorób jak osteoporoza, osteopenia czy po prostu złamania kości.

Jak wszyscy wiemy, każdą z tych witamin znajdziemy w odpowiednich warzywach czy owocach, jednakże bardzo wiele osób, ze względu na swój tryb życia, nie może sobie pozwolić na regularne posiłki czy spożywanie poszczególnych warzyw, dlatego w takim przypadku specjaliści polecają przyjmowanie suplementów diety. Na rynku dostępnych jest ich wiele, ale ostatnimi czasy prawdziwą furorę robi witamina K2 Swanson, która zawiera potrzebne składniki i minerały do prawidłowego rozwoju naszych kości.

Musimy pamiętać, że odpowiednie wsparcie dla naszego organizmu w codziennej walce jest bardzo ważne, a przez co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem na zachorowanie. Wprowadzenie witaminy K2 Swanson do powszedniego menu pomoże nam nie tylko zabezpieczyć nasz organizm, ale także doda zdrowia i sił witalnych.

Wiele różnych ważnych składników, które warto wdrożyć do codziennej diety, można znaleźć na https://swansonshop.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 8 =