Witaminy wzmacniające kości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kości tworzą szkielet naszego organizmu, dlatego dbanie o nie jest tak bardzo ważne. Przez cały czas pracują i utrzymują nasze ciało w odpowiedniej pozycji. Ich natężenie pracy zależy od tego, jak intensywnie pracujemy i jak mocno je obciążamy. Lekarze alarmują, że niedobór witamin wzmacniających kości może skutkować poważnymi schorzeniami w przyszłości.

Jakich witamin potrzebują nasze kości

Witamina D, która powoduje wchłanianie większej ilości wapnia w organizmie, a także pobudza powstawanie komórek kościotwórczych.

Magnez – bierze udział w procesie wchłaniania wapnia, a także wpływa na gęstość kości.

Witamina K – wspomaga działanie witamin, a w połączeniu z witaminą D działają korzystnie nie tylko na gęstość kości, ale także zmniejszają wystąpienie takich chorób jak osteoporoza, osteopenia czy po prostu złamania kości.

Jak wszyscy wiemy, każdą z tych witamin znajdziemy w odpowiednich warzywach czy owocach, jednakże bardzo wiele osób, ze względu na swój tryb życia, nie może sobie pozwolić na regularne posiłki czy spożywanie poszczególnych warzyw, dlatego w takim przypadku specjaliści polecają przyjmowanie suplementów diety. Na rynku dostępnych jest ich wiele, ale ostatnimi czasy prawdziwą furorę robi witamina K2 Swanson, która zawiera potrzebne składniki i minerały do prawidłowego rozwoju naszych kości.

Musimy pamiętać, że odpowiednie wsparcie dla naszego organizmu w codziennej walce jest bardzo ważne, a przez co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem na zachorowanie. Wprowadzenie witaminy K2 Swanson do powszedniego menu pomoże nam nie tylko zabezpieczyć nasz organizm, ale także doda zdrowia i sił witalnych.

Wiele różnych ważnych składników, które warto wdrożyć do codziennej diety, można znaleźć na https://swansonshop.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyróżniamy rodzaje kostki brukowej?
Jakie wyróżniamy rodzaje kostki brukowej?
Kostka brukowa to klasyczny wybór na podjazdy, patia i chodniki. Można z niej stworzyć tradycyjny lub nowoczesny wygląd, w zależności […]
Czego używają profesjonalne firmy remontowe?
Czego używają profesjonalne firmy remontowe?
Współcześnie wiele osób stara się dbać o to, aby ich dom czy mieszkanie było czyste i nowocześnie urządzone. W związku […]
Zakup klimatyzacji – jakie aspekty wziąć pod uwagę?
Zakup klimatyzacji – jakie aspekty wziąć pod uwagę?
Klimatyzacja jest przydatna zwłaszcza podczas upałów. Z jej pomocą można jednak dodatkowo ogrzać pomieszczenie zimą. Dzięki zastosowanym w urządzeniu filtrom, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy