Witaminy wzmacniające kości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kości tworzą szkielet naszego organizmu, dlatego dbanie o nie jest tak bardzo ważne. Przez cały czas pracują i utrzymują nasze ciało w odpowiedniej pozycji. Ich natężenie pracy zależy od tego, jak intensywnie pracujemy i jak mocno je obciążamy. Lekarze alarmują, że niedobór witamin wzmacniających kości może skutkować poważnymi schorzeniami w przyszłości.

Jakich witamin potrzebują nasze kości

Witamina D, która powoduje wchłanianie większej ilości wapnia w organizmie, a także pobudza powstawanie komórek kościotwórczych.

Magnez – bierze udział w procesie wchłaniania wapnia, a także wpływa na gęstość kości.

Witamina K – wspomaga działanie witamin, a w połączeniu z witaminą D działają korzystnie nie tylko na gęstość kości, ale także zmniejszają wystąpienie takich chorób jak osteoporoza, osteopenia czy po prostu złamania kości.

Jak wszyscy wiemy, każdą z tych witamin znajdziemy w odpowiednich warzywach czy owocach, jednakże bardzo wiele osób, ze względu na swój tryb życia, nie może sobie pozwolić na regularne posiłki czy spożywanie poszczególnych warzyw, dlatego w takim przypadku specjaliści polecają przyjmowanie suplementów diety. Na rynku dostępnych jest ich wiele, ale ostatnimi czasy prawdziwą furorę robi witamina K2 Swanson, która zawiera potrzebne składniki i minerały do prawidłowego rozwoju naszych kości.

Musimy pamiętać, że odpowiednie wsparcie dla naszego organizmu w codziennej walce jest bardzo ważne, a przez co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem na zachorowanie. Wprowadzenie witaminy K2 Swanson do powszedniego menu pomoże nam nie tylko zabezpieczyć nasz organizm, ale także doda zdrowia i sił witalnych.

Wiele różnych ważnych składników, które warto wdrożyć do codziennej diety, można znaleźć na https://swansonshop.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przenośniki grawitacyjne – czym się charakteryzują?
Przenośniki grawitacyjne – czym się charakteryzują?
Współcześnie w wielu zakładach przemysłowych wykorzystuje się nowoczesne przenośniki o budowie grawitacyjnej, które są rodzajem urządzeń transportu bliskiego. Standardowy model […]
5 sprzętów, które muszą być na każdej budowie
5 sprzętów, które muszą być na każdej budowie
Budowa domu lub innego obiektu to proces długi oraz niezwykle żmudny. Aby przebiegał sprawnie, niezbędne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi […]
Jakie pomysłowe napoje można przyrządzić za pomocą wyciskarki do soków?
Jakie pomysłowe napoje można przyrządzić za pomocą wyciskarki do soków?
Soki z warzyw i owoców to samo zdrowie, dlatego warto włączyć je do swojej diety. Te, uzyskiwane przy pomocy wyciskarki, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy