Sprawdzone sposoby na pozbycie się stresu i zmęczenia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres i zmęczenie mogą sprawić, że poczujesz się jak potrącony przez autobus. Kiedy jesteś zmęczony, łatwo jest popaść w złe nawyki: pomijanie posiłków, picie zbyt dużej ilości kofeiny lub jedzenie słodyczy. I choć te wybory mogą przynieść chwilową ulgę, nie pomogą ci na dłuższą metę. Stres jest dla nas dobry w małych dawkach. Pomaga nam reagować na wyzwania i daje nam energię do realizacji naszych celów. Stres staje się jednak problemem, gdy czujemy się przytłoczeni lub nie potrafimy poradzić sobie z wymaganiami życia.

Stres i zmęczenie również idą w parze – jedno często prowadzi do drugiego. Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się stresu i zmęczenia:

Więcej snu

Naukowcy odkryli, że osoby, które śpią mniej niż sześć godzin na dobę, są bardziej narażone na lęk, depresję, wysokie ciśnienie krwi i otyłość niż osoby, które śpią siedem lub osiem godzin na dobę. Niedobór snu zmniejsza również funkcje poznawcze i zwiększa drażliwość – oba te czynniki mogą prowadzić do podejmowania złych decyzji i niezdrowych nawyków.

Przejdź się na masaż

Wykazano, że terapia masażem zmniejsza stres, lęk i depresję. Relaksujący efekt masażu powoduje również zmiany w mózgu, które mogą poprawić funkcje poznawcze. Masaż wykazano również, że obniża poziom kortyzolu, co może zmniejszyć fizyczne skutki przewlekłego stresu. Najważniejsze w tej terapii jest to, aby wykonywał ją dobry masażysta w Krakowie z pewnością znajdziesz wielu wykwalifikowanych ludzi w tym zawodzie.

Ćwicz więcej

Wykazano, że ćwiczenia zmniejszają poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina, zwiększają poziom energii i poprawiają funkcjonowanie mózgu. Ćwiczenia zwiększają również poczucie własnej wartości, co może pomóc w łagodzeniu lęku i depresji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać urodzinowy bukiet dla żony lub dziewczyny
Jak wybrać urodzinowy bukiet dla żony lub dziewczyny
Oryginalne i kreatywne prezenty zawsze są miłym upominkiem, który przywołuje pozytywne wspomnienia. Dlatego warto rozejrzeć się i dokładnie zastanowić, co […]
Ogrzewanie domu pelletem – czy jest to opłacalne?
Ogrzewanie domu pelletem – czy jest to opłacalne?
Czy warto zainwestować w pellet i ogrzewać w ten sposób swój dom? Wiele osób zadaje sobie podobne pytania, zastanawiając się […]
Catering dietetyczny – jakie ma zalety?
Catering dietetyczny – jakie ma zalety?
Jeśli szukasz zdrowego, pożywnego i pysznego jedzenia dla swoich gości, catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem. Trend na zdrowie jest na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy