Jednym z bardziej polecanych okresów na wizytę u ginekologa jest parę dni po zakończonej miesiączce. To wtedy uzyskuje się najbardziej precyzyjne wyniki w badaniach: piersi, narządów rodnych czy cytologii szyjki macicy. Pamiętajmy również i o tym, że cytologia nie może być pobrana w trakcie miesiączki. Do ginekologa powinniśmy chodzić regularnie oraz zawsze wtedy, gdy zauważymy niepokojącą wysypkę, przebarwienia czy plamki na narządach intymnych. Szczypanie, pieczenie, a także swędzenie są kolejnymi sygnałami alarmowymi.
Powodów na wizytę w gabinecie ginekologicznym jest mnóstwo. Od standardowej profilaktyki (minimum raz na rok), przez chęć rozpoczęcia antykoncepcji (lekarz powinien indywidualnie dobierać tabletki hormonalne dla każdej pacjentki), po planowanie ciąży lub samą ciążę. Bez względu na to czy będzie to ginekolog w Lublinie, czy w Warszawie lub innym mieście, najważniejsze jest to, aby ten cechował się pełnym profesjonalizmem. Warto poszukiwać w sieci dodatkowych informacji na temat placówek, które nas interesują.
Pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym powinna być zaplanowana w taki sposób, aby jak najbardziej zmniejszyć nasz stres. Im więcej dowiemy się na temat procesu, jaki u ginekologa ma miejsce, tym będziemy czuć się pewniej. Ciekawym rozwiązaniem są większe centra medyczne, które mają bardziej rozbudowaną ofertę. Z jedną z takich placówek zapoznamy się na stronie https://imedica.com.pl/nefrologia/, na której uzyskamy również i porady nefrologiczne.