Jak wygląda kompleksowy serwis wózków widłowych – co jest wtedy sprawdzane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość firm zajmujących się produkcją, magazynowaniem lub logistyką posiada na stanie wózki widłowe. Są one bardzo ważnym elementem w procesie magazynowania, załadunku i rozładunku towarów. Z tego powodu muszą one być pod stałą kontrolą, aby działały niezawodnie. Awaria wózka widłowego może być bardzo poważnym problemem dla firmy.

Jak dbać o wózki widłowe w firmie?

Podstawowym aspektem w trosce o prawidłowe działanie wózków widłowych jest ich właściwe wykorzystywanie. Osoby używające pojazdów powinny posiadać stosowne uprawnienia.

Drugim bardzo ważnym elementem jest okresowe serwisowanie wózków. Każdy z nich powinien co jakiś czas przejść kompleksowe badanie w specjalistycznej firmie. Oferty są dostępne w Internecie, jak choćby pod adresem http://serwis-mjk.pl/serwis/.

Do zadań serwisu należy przeprowadzanie bieżących badań technicznych i wszelkich przeglądów konserwatorskich. Dokonywanie napraw podzespołów mechanicznych i elektronicznych. W razie potrzeby wymianę kół i opon oraz montaż czy demontaż dodatkowego osprzętu. Wymianę baterii i montaż instalacji gazowych. Serwis dbający o nasze wózki powinien również przygotować je do odbioru przez urząd dozoru technicznego. Dobrze jest także, kiedy są to usługi mobilne i każda naprawa może być wykonana na miejscu u klienta bez potrzeby transportowania pojazdu.

Najważniejsze jest jednak to byśmy sami dbali o wózki widłowe, prawidłowo je użytkowali, zgodnie z przeznaczeniem, dbali o odpowiednie ładowanie akumulatorów i okresowo poddawali je badaniom technicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lecznicze właściwości szczawy
Lecznicze właściwości szczawy
Wizyta w pijalni wód leczniczych to obowiązkowy punkt podczas każdego pobytu w miejscowości uzdrowiskowej. Nieliczni zdają się mieć świadomość, jak […]
Czego potrzebujemy, aby zacząć uprawiać jogę?
Czego potrzebujemy, aby zacząć uprawiać jogę?
Joga to doskonały sposób na uzyskanie dobrej formy i zachowanie zdrowia. Dlatego też wiele osób zaczęło ją praktykować. Ale czego […]
Dobre męskie obuwie na urlop nad morzem
Dobre męskie obuwie na urlop nad morzem
Lato – czas wyjazdów, odpoczynku, niezapomnianych podróży. Doskonałym pomysłem jest zwłaszcza spędzenie wolnego czasu nad morzem. Przed wyjazdem należy koniecznie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy