Jak przygotować się do organizacji dużego przyjęcia?

Kiedy przygotowujemy przyjęcie na kilkadziesiąt, lub nawet kilkaset osób, musimy przede wszystkim zadbać o to, by wszyscy się zmieścili. Trzeba wynająć odpowiednio dużą salę – przed wynajęciem sprawdźmy jej dokładne wymiary oraz upewnijmy się, że damy radę zmieścić wszystkie krzesła, które pożyczy nam wypożyczalnia foteli.

Zatroszczmy się też o to, aby wypożyczyć odpowiednią ilość stołów, które pomieszczą wszystkich gości. Nie chcemy przecież, by przy stole zabrakło miejsca dla kogoś ważnego, bo może to się skończyć dla nas popełnieniem katastrofalnej w skutkach gafy. Wiele różnych mebli do wypożyczenia można sprawdzić tutaj: https://www.rentdesign.pl/.

Odpowiednie nagłośnienie sali

Przygotowując się do bankietu, należy zwrócić uwagę, czy wszystkie sprzęty nagłaśniające są zainstalowane prawidłowo. Najlepiej przeprowadzić tak zwaną próbę mikrofonu i przekonać się, czy dźwięk z głośników nie jest zbyt głośny, oraz, że jest dobrze słyszalny w każdej części sali bankietowej. Jeżeli planujemy wynająć do poprowadzenia naszej gali konferansjera, powinien być on przygotowany merytorycznie, a najlepiej by poznał osobiście wszystkich najważniejszych gości przyjęcia, tak, by mógł później powitać ich z właściwą wiedzą i rozeznaniem.

Kolejność każdego z wystąpień powinna być dokładnie zaplanowana, a konferansjer zaznajomiony z tytułami, jakich należy użyć wobec gości. Pamiętajmy w tym wszystkim, by zachować odrobinę spontaniczności i w trakcie przyjęcia móc pozwolić sobie na drobny żart, który rozluźni atmosferę bankietu, a jednocześnie będzie taktowny i nie urazi żadnego z obecnych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 4 =