Codzienna pielęgnacja stóp – przydatne akcesoria

O to, aby nasze stopy były zdrowe i zadbane powinniśmy troszczyć się nie tylko latem, gdy prezentujemy je w sandałach lub gdy boso przechadzamy się po plaży. Pielęgnacja tych części ciała powinna wejść nam w nawyk, gdyż nie jest wymagająca i czasochłonna, a potrafi przynieść wspaniałe rezultaty. Jakie nawyki dobrze jest uwzględnić w swoim planie dnia? O czym pamiętać? Oto kilka przydatnych rad.

Zadbane paznokcie u stóp

Podstawą jest posiadanie paznokci o odpowiedniej długości, która będzie dla nas komfortowa. W jej utrzymaniu pomoże nam obcinacz do paznokci u nóg, przy pomocy którego z łatwością je skrócimy. Specjalne małe nożyczki sprawdzą się z kolei do pozbycia się nieestetycznych skórek. Tak przygotowaną płytkę możemy pokryć specjalną odżywką lub lakierem, by dodać sobie nieco koloru.

Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o to, by nasze stopy były miękkie i delikatne w dotyku. Osiągniemy to dzięki namaczaniu ich w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków, po którym przejdziemy do nawilżania przy użyciu kosmetyków. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju kremy i balsamy, które dostarczą cennych substancji odżywczych.

Gładkie pięty

Jednym z najczęściej spotykanych problemów ze stopami jest szorstki, zrogowaciały naskórek na piętach. Pozbędziemy się go dzięki pumeksowi lub specjalnej tarce, która zedrze tę nieestetyczną warstwę z pięt, odsłaniając miękką i zdrową skórę. Te wszystkie zabiegi są proste, a przy tym skuteczne. Pamiętajmy jednak, by niezbędne akcesoria kupować wyłącznie w profesjonalnych sklepach, takich jak https://narzedziakosmetyczne.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 6 =