Pościel flanelowa kontra satynowa

Wiele osób staje przed dylematem, jaką konkretnie pościel kupić do własnej sypialni. Najbardziej popularnymi rodzajami pościeli są te flanelowe oraz satynowe. Mają one w sobie zarówno sporą ilość zalet, jak i wad, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Pościel satynowa ma to do siebie, że jest odporna na odgniecenia, a więc nie będzie trzeba jej zbyt często prasować, co jest sporym ułatwieniem dla gospodyń. Dzięki tej pościeli skóra człowieka będzie mogła również oddychać podczas snu, a więc nie istnieje ryzyko, że użytkownik pod taką pościelą się zapoci, nawet w ciepłą noc. Dodatkowo można wśród zalet pościeli satynowej wyróżnić to, że odpowiednio odprowadza ona wilgoć i jest bardzo przyjemna w dotyku, co podoba się zwłaszcza dzieciom. Przy okazji też w łatwy sposób można ją wyprać i bardzo szybko schnie, nawet bez konieczności odwirowywania w pralce. Ciekawą propozycją jest również pościel z bawełny satynowej 160×200 cm, to jeden z najczęściej wybieranych rozmiarów. Nazwa wskazuje na to, że jest ona wykonana z 100 % bawełny, ale posiada splot satynowy.

Pościel flanelowa jest z kolei bardzo lekka oraz delikatna. Polecana jest ona na każdą porę roku. Jest ona przede wszystkim miękka oraz bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym mechaniczne. Zaletą takiej pościeli jest przede wszystkim izolacja cieplna. Można dzięki niej ochronić się skutecznie przed chłodem w zimniejsze noce, dlatego przeznaczona jest zarówno dla osób młodych, jak i tych bardziej zaawansowanych wiekowo. Pościel flanelowa lepiej spisuje się w zimę oraz na jesień, natomiast pościel satynowa polecana jest wszystkim użytkownikom na lato oraz wiosnę, taki podział powinien być optymalny.

Szukasz pościeli flanelowej 200×220 cm? Sprawdź ofertę sklepu Kraina Snów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − siedemnaście =