Kilka porad, by mieć nowoczesne i zadbane mieszkanie

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu – np. skandynawskim. W tego typu wnętrzach dużą wagę przywiązuje się do ładu i harmonii, dlatego często są tam stosowane konkretne rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku. Wystarczy np. wybrać wielofunkcyjne meble, wykonać podłogę z materiału odpornego na zabrudzenia lub zamontować w oknach odpowiednie elementy dekoracyjne. Jeśli chodzi o tę ostatnią kategorię, to godne polecenia są zwłaszcza rolety rzymskie pranie ich bowiem sprawia. że zawsze wyglądają jak nowe. 

Postaw na rozwiązania sprawdzone w praktyce

Jeśli naszym celem jest urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu, które będzie zawsze zadbane, to zacznijmy od zamiany tradycyjnych półek na zamykane szafki, gdyż rzeczy ustawione na tych pierwszych niesamowicie zbierają kurz i trzeba je często wycierać. Po drugie warto wykonać podłogę z naturalnego drewna, które jest wyjątkowo łatwe w czyszczeniu – w przeciwieństwie do syntetycznych paneli.

Zadbajmy również o to, aby deski były pozbawione szpar czy szczelin. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zaaranżowanie w łazience pojemnej szafy, zdolnej pomieścić wiele kosmetyków i środków chemicznych. Wybierajmy modele, w których zmieści się także kosz na bieliznę, a nawet pralka.

W kuchni sprawdzi się natomiast doskonale nowoczesna płyta indykcyjna, odznaczająca się szybkim nagrzewaniem i zużywaniem znacznie mniejszej ilości energii niż jej tradycyjny odpowiednik. Dodajmy, że z powodu braku konieczności używania gazu nie gromadzi się na niej brud ani lepka maź. Z kolei w salonie zasłonę zamiast drzwi warto umieścić (nada wnętrzu lekkości), a w sypialni pojemną szafę z drzwiami przesuwnymi (wiele komór i półek na ubrania oraz drobiazgi). Ściany pomalujmy koniecznie na jasne kolory, gdyż nie widać na nich kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 3 =