Jakie meble wstawić do wnętrz w stylu klasycznym?

Styl klasyczny, jak każdy, posiada pewne charakterystyczne wyznaczniki, które pozwalają zbudować wystrój wnętrza. W tym wypadku jest to minimalizm oraz klasyczna forma. W jaki sposób urządzić pomieszczenie właśnie według tego stylu?

Zdarza się, że styl klasyczny porównuje się z tym spotykanym w pałacach, jednak zupełnie błędnie. Co prawda pewne jego elementy mogą przywoływać na myśl zdobione komnaty, ale to, co odróżnia ten wystrój to zachowawczość oraz większy spokój. Ci, którzy liczą na przepych, niestety będą zawiedzeni. Z kolei spełnią się marzenia o elegancji, porządku oraz stonowanych elementach.

Co wybrać do stylu klasycznego?

W przeciwieństwie do innych stylów takich jak skandynawski czy industrialny, klasyczny nie ma ściśle określonych reguł. Jednak podkreśla się znaczenie jasnych kolorów oraz nieskomplikowanych form. Aby nadać nieco wyrazu za pomocą zdecydowanych punktów, można zastosować brązowe tkaniny na kanapy lub wielokolorowe, wzorzyste poduszki.

A jakie meble? Przede wszystkim wyżej wspomniane proste kształty oraz naturalne materiały. Tak wybrane meble mogą ozdabiać złote gałki. Nie wolno zapomnieć o stole, który stanowi ważną część życia rodzinnego. Tutaj sprawdzi się kolor biały, z zaokrąglonymi nóżkami.

Jeśli natomiast chodzi o meble wypoczynkowe, to świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych modeli. Równie dobrze będą się prezentować fotele klasyczne tapicerowane, które jednocześnie będą bardzo wygodne. Piękne, miękkie obicia w jasnych kolorach będą tu idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =