Elegancka zastawa stołowa – dlaczego warto ją mieć?

Walory wizualne

Dawniej eleganckie zastawy stołowe obecne były praktycznie w każdym domu. Babcie przechowywały je w przeszklonych kredensach i wyciągały podczas świąt lub ważnych uroczystości rodzinnych. W ostatnich latach rzadziej sięga się po prawdziwą porcelanę, zastępując ją często tanią chińszczyzną. Tymczasem porcelanowe talerze i filiżanki prezentują się niezwykle okazale i mają ogromne walory estetyczne.

Klasyczna zastawa stołowa oraz sztućce villeroy&boch piemont to znakomite połączenie, które zachwyci każdego. Co ciekawe, zdaniem specjalistów, sposób spożywania posiłków ma wpływ na ich smak. Wynika to z tego, że większość osób jest wzrokowcami. Oznacza to, że potrawa podana na porcelanowym talerzu będzie smakowała zdecydowanie lepiej niż wtedy, gdy znajdzie się na zwykłej zastawie stołowej.

Co niezwykle ważne, eleganckie zastawy stołowe charakteryzują się nie tylko efektownym wyglądem, ale również i znakomitą trwałością. Odpowiednio pielęgnowane potrafią przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie. Wśród produktów godnych polecenia na uwagę zasługuje nowoczesny zestaw villeroy wonderful world. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów naczynia mogą być używane w kuchence mikrofalowej i myte w zmywarce.

Tego rodzaju zestawy stołowe znakomicie komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Warto się na nie zdecydować, ponieważ świetnie podkreślają rangę świąt lub uroczystości rodzinnych. Posiadanie porcelanowych talerzy jest synonimem stylu, klasy oraz dobrego smaku. Dzięki nim zaproszeni goście będą mogli poczuć się wyróżnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =