Co ubierać, by ukryć szerokie biodra?

Szerokie biodra są od wieków uznawane za synonim kobiecości, ale mimo to dla niektórych pań stanowią duży problem. Na szczęście można je w dosyć łatwy sposób optycznie zamaskować. W tym celu wystarczy nosić odpowiednie ubrania, takie jak choćby rozszerzane ku dołowi spódnice czy luźne bluzki. Z pomocą przychodzi również moda XXL, gdyż niektóre elementy garderoby ze sklepów dla puszystych kobiet także nadają się do ukrycia  obfitych bioder. 

Przydatne wskazówki dla kobiet nie przepadających za swoimi kształtami

Szerokich bioder nie lubią przede wszystkim panie, które natura obdarzyła ponadprzeciętnie kobiecą sylwetką. Często bowiem mają one problem z dobraniem odpowiedniego fasonu ubrań, co powoduje, że zakupy postrzegają w kategoriach katorgi. Jeśli zależy im na zamaskowaniu zbyt obfitych kształtów, powinny nosić przede wszystkim spódnice o kroju w kształcie litery A, czyli wyraźnie rozszerzane w kierunku dołu. Zaleca się wybieranie modeli z wysoką talią (przed kolano lub midi), do których idealnie wręcz pasują obcisłe bluzki. Na https://xl-ka.pl/23-spodnice-xxl można znaleźć je w wielu wariantach.

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest zakładanie ubrań w pionowe pasy i marszczonych, ponieważ optycznie wydłużają one i wyszczuplają całą sylwetkę. W szafie przydadzą się także spodnie z szerokimi nogawkami (cygaretki lub kuloty), wykonane z lejących się i miękkich materiałów, które niezwykle subtelnie otulają ciało. Posiadają one tę zaletę, że nie tylko zamaskują niepożądane centymetry w biodrach, ale na dodatek skutecznie ukryją zbyt masywne uda. Poza tym duże znaczenie ma kolor noszonych przez nas elementów garderoby. Warto stawiać na ciemne spodnie oraz spódnice (granatowe, szare, fioletowe, czarne itp.) i łączyć je z jasnymi bluzkami. Taki kontrast sprawi, że dół naszej sylwetki będzie się wydawał węższy, a góra szersza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 1 =