Co szybko wymieni dobry mechanik?

Praca mechanika samochodowego nie jest łatwa. Jednak pomimo tego faktu, dobrze wyposażone warsztaty, które zatrudniają prawdziwych fachowców, potrafią szybko przeprowadzić nawet wyjątkowo skomplikowane operacje. Mowa choćby o wymianie silnika czy skrzyni biegów, jednak tego nie wykonuje się aż tak często. Skupmy się dziś na wymianach różnych elementów zawieszenia pojazdu. Sprawdzimy, na jak długo trzeba będzie wstawić auto do warsztatu, by mieć wymienione na przykład amortyzatory czy wahacze.

Prace przy zawieszeniu

O ile wielu z nas lubi majsterkowanie przy własnych autach i wiele drobnych napraw wykonuje samodzielnie, to na przykład założenie nowego amortyzatora w miejsce starego nie jest już prostą sprawą. Trzeba dysponować sporymi umiejętnościami i specjalnym sprzętem, takim jak choćby ściski do sprężyn.

Na szczęście dobry warsztat ma to wszystko na miejscu i wymiana jednego elementu trwa niekiedy krócej niż pół godziny. Czasami pojawiają się jednak wyzwania. Na przykład amortyzator BMW E46, będący częścią zawieszenia pneumatycznego stosowanego w tych pojazdach, może być bardzo trudny do prawidłowej wymiany.

Gdzie najszybsza wymiana?

Jeśli nie chcemy rozstawać się z samochodem na dłużej niż kilka godzin, ale jednocześnie chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie wymienione zgodnie ze sztuką, skierujmy się do zakładu należącego do dużej sieci warsztatów. Tam elementy takie jak amortyzator czy wahacz BMW E46 zostaną doprowadzone do porządku w czasie poniżej godziny, wystarczy więc że pójdziemy do pobliskiego sklepu na zakupy i gdy wrócimy, auto będzie gotowe do odbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =