Telefon – na jakie cechy zwracać uwagę?

Jeśli nie jesteś pewien, na jakie cechy zwrócić uwagę w nowym telefonie, oto kilka najważniejszych z nich:

Rozmiar wyświetlacza 

Im większy ekran, tym lepiej – dlatego telefony z 5-calowymi i 6-calowymi ekranami są obecnie bardzo popularne. Ale większe ekrany mają też swoje minusy – są droższe, cięższe i bardziej energochłonne niż mniejsze modele. Zdecyduj więc, ile jesteś gotów zapłacić za dodatkowy rozmiar ekranu i ile jesteś gotów nosić przy sobie każdego dnia.

Żywotność baterii 

Jest to jeden z najważniejszych czynników przy zakupie smartfona, ponieważ określi, jak długo telefon będzie trwał między ładowaniami. Będziesz chciał jeden, który może trwać co najmniej dwa dni między ładowaniami, jeśli nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego w ciągu dnia. Niektóre telefony mają większe baterie niż inne i dlatego mogą trwać dłużej między ładowaniami.

Szybkość procesora 

Szybszy procesor oznacza szybszą wydajność aplikacji i gier w telefonie, a także płynniejszą wielozadaniowość z wieloma aplikacjami otwartymi jednocześnie (jeśli jest to obsługiwane przez system operacyjny).

Rozdzielczość ekranu 

Określa ona, jak ostry jest obraz na ekranie – i jest mierzona w pikselach na cal (ppi). Wyższa wartość ppi oznacza ostrzejsze obrazy, ale może też szybciej wyczerpać baterię niż ekrany o niższej rozdzielczości. Dla większości ludzi, rozdzielczość pomiędzy 300ppi i 400ppi powinna być w porządku.

Sklep z telefonami komórkowymi, jest miejscem, w którym znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =