Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

Każda z nas posiada inny rodzaj cery. Wynika to między innymi z uwarunkowań genetycznych i sposobu, w jaki ją pielęgnujemy. Kluczowa jest umiejętność określenia, jakiej skóry jesteśmy posiadaczkami, a następnie wybranie dopasowanych do niej kosmetyków. Wtedy uzyskamy najbardziej satysfakcjonujące rezultaty i znacznie poprawimy swój wygląd. 

Oprócz cery suchej, mieszanej i tłustej, bardzo często spotykana jest również cera naczynkowa. Charakteryzuje się ona dużą ilością rozszerzonych, a niekiedy nawet popękanych naczynek krwionośnych. Jak skutecznie o nią zadbać? Rynek jest w stanie zapewnić nam szereg przydatnych produktów, takich jak: kremy, żele czy serum. Oto kilka inspiracji.

Siła naturalnych składników

W przypadku tego rodzaju cery najważniejsze jest wzmocnienie naczynek. Dzięki temu możemy doprowadzić do tego, że stracą one na intensywności swego koloru, a także nie będą pękać ani się powiększać. Warto sięgnąć zwłaszcza po kosmetyki z witaminą C, wyciągiem z kasztanowca oraz z arniki górskiej. Sprzymierzeńcem będzie również nagietek, miłorząb japoński i hesperydyna. Najlepsze efekty uzyskamy, stosując krem bądź serum do cery naczynkowej, które posiada dużą zawartość tych składników aktywnych.

Intensywne działanie

Zwolenniczki radykalnych środków będą zadowolone, gdy zaopatrzą się w eliksiry do twarzy. To kosmetyki, które łączą w sobie lekką formułę i dużą zawartość substancji odżywczych. Stanowią swego rodzaju kompres do twarzy, który zapewni odczuwalną ulgę i doskonałe efekty na wyciągnięcie ręki. Zmniejszą rumień, wspomogą naczynia krwionośne i dostarczą zdrowego blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − osiem =