Dania kuchni orientalnej już od kilku lat królują w polskich domach. Jest wiele restauracji, które serwują dania kuchni chińskiej, japońskiej, wietnamskiej, koreańskiej, czy indyjskiej. Każda z nich oferuje wyjątkowe smaki oraz ciekawe zestawienia, na które sami byśmy nie wpadli. Jeśli lubimy gotować w domu, możemy testować przeróżne dania, choćby rybny bulion dashi, który jest bazą dla sporej ilości japońskich zup. Aby go zrobić, potrzebne są katsuobushi, czyli płatki suszonej ryby bonito, które zostały starte na drobny wiór. Takimi płatkami można ozdobić dania lub też dodać je do smaku, żeby uzyskać rybny posmak. Co jeszcze można przyrządzić w domu?
W kuchni japońskiej króluje sushi, jednak aby je zrobić, potrzebujemy glonów do sushi nori, ryżu i dodatków smakowych, jakie zamówić można przez stronę: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/kanpyo-kampyo-tykwa-marynowana-100g-do-sushi/, czy nawet wspomniane wcześniej płatki suszonej ryby. Robienie sushi jest wbrew pozorom łatwe i kreatywne. Można do niego dodać to, co chcemy lub co mamy akurat pod ręką.
Także ugotowanie ramen lub zupy pho nie stanowi problemu. Wystarczy nam bulion i makaron ryżowy lub specjalny makaron pszenny ramen. Do bulionu i makaronu można dodać kawałki mięsa, jajko, szczypiorek, ulubione warzywa, jednak cały kunszt prostych zup tkwi w przyprawach. Orientalne smaki wymagają doprawienia równie niecodziennymi produktami.
Zatem zawsze warto mieć pod ręką mieszankę przypraw azjatyckich lub chociaż imbir, limonkę, anyż, cynamon, a nawet chili. Kuchnia “orientalna” nie należy bowiem do łagodnych.