Choroba Hashimoto – jak sobie z nią radzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba Hashimoto to rodzaj przewlekłego zapalenia tarczycy, który dotyka coraz więcej kobiet i rzadziej mężczyzn. Nie jest co prawda wyleczalna, ale można z nią żyć i wypracować pewne metody zdrowienia, obejmujące głównie pozytywne zmiany w swojej diecie.

Czym się objawia?

Kwestia tej choroby przez długi czas była lekceważona i dopiero od pewnego czasu wzrosła jej świadomość, przez co więcej osób przyznaje się, iż na nią cierpi i stara się poprawić swój stan zdrowia. Pierwsze niepokojące objawy to nagłe przybieranie na wadze, obrzęki, ciągły brak energii, a także dokuczliwe marznięcie – szczególnie odczuwalne w nocy, bowiem przeszkadza w zasypianiu.

O zaburzeniach pracy tarczycy mogą też świadczyć problemy z włosami czy skórą. To wszystko nakładając się na siebie, powoduje ogólne osłabienie organizmu, a na pewnym etapie choroba ta może powodować nawet kłopoty z wyraźną wymową, bowiem przyczynia się do zakłóceń w pracy mózgu.

Odpowiednia dieta

Choć jest to dolegliwość, której nie da się w pełni wyleczyć to można łagodzić objawy i poprawiać swoje samopoczucie oraz wygląd. Przede wszystkim dokonuje się tego zmianami w nawykach żywieniowych, które pomoże wdrożyć m.in. https://imf.pl/.

Podstawą jest zachowanie regularności posiłków, a z uwagi na charakterystykę działania tarczycy należy również unikać produktów, które ją obciążają, a więc przede wszystkim nabiału. Organizm należy wspierać naparami oraz herbatami z ziół, które wspomagają układ trawienny. Przy tej chorobie nie powinno się też nadmiernie wysilać, zatem aktywność fizyczna jest wskazana, lecz na rozsądnym, spokojnym poziomie – najlepiej spacerów lub delikatnego truchtu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze studiów?
Czym się kierować przy wyborze studiów?
Studia – kluczowy moment w życiu młodego człowieka Wiele osób uznaje miesiące po zdaniu egzaminu maturalnego za najszczęśliwszy i najbardziej […]
Druk cyfrowy – Jak zrewolucjonizował świat?
Druk cyfrowy – Jak zrewolucjonizował świat?
Druk cyfrowy to proces, w którym plik cyfrowy jest drukowany na podłożu za pomocą specjalistycznej drukarki cyfrowej lub atramentowej. Druk […]
Zaburzenia popędu seksualnego – przyczyny i możliwości leczenia
Zaburzenia popędu seksualnego – przyczyny i możliwości leczenia
Zaburzenia seksualne mogą mieć różne przyczyny, jednak każdy lekarz seksuolog w Katowicach lub innym mieście wyróżnia trzy podstawowe ich grupy. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy