W jaki sposób można nabyć sprzęt do rehabilitacji?

W trakcie zakupu sprzętu do rehabilitacji dla osoby po wypadku albo starszej warto się zastanowić nad kilkoma ważnymi kwestiami – czy będzie on dobrze dostosowany do potrzeb pacjenta, czy będzie go on mógł używać samodzielnie oraz czy łatwe jest składanie albo przenoszenie takiego produktu. Nie mniej istotne jest jednak również podjęcie decyzji, z jakiego konkretnie źródła taki sprzęt pozyskamy. Na rynku istnieje bowiem wiele miejsc, które oferują urządzenia w różnym stanie technicznym i cenie.

Sklep medyczny lub portal aukcyjny – wybór należy do ciebie

Urządzenia do rehabilitacji najłatwiej jest oczywiście kupić w sklepach stacjonarnych. Takie produkty oferują jednak również internetowe sklepy medyczne czy portale aukcyjne. Dotyczy to zarówno sprzętu o prostej konstrukcji, takiego jak balkoniki, kule czy laski, jak i bardziej zaawansowanego pod względem budowy – m.in. materace przeciwodleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, rotory do ćwiczeń ruchowych czy fotele pionizujące. Jeśli zdecydujemy się na klasyczny sklep medyczny, to wybierzmy taki, który ma jakąś historię i cieszy się dużym uznaniem klientów.

Warto też zasięgnąć informacji i odpowiedzieć sobie na pytanie: jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne? Wiele placówek z tego rodzaju sprzętem umożliwia bowiem zakup produktów w całości lub częściowo finansowanych przez NFZ. Dodatkowo takie sklepy oferują nam dobry serwis w razie jakichkolwiek problemów technicznych oraz doradztwo wykwalifikowanych konsultantów medycznych. Jeśli z kolei chodzi o zakup drobnych sprzętów, takich jak poduszki ortopedyczne lub piłeczki żelowe, najszybszym sposobem nabycia jest zamówienie ich przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dziesięć =