Certyfikaty Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

Środowisko pracy musi być bezpieczne, powinno być też przyjazne pracownikom. W przeciwnym razie zostaną oni narażeni na niebezpieczeństwo. Ktoś może zapytać, co takiego może zdarzyć się w biurze? Potencjalnie nie ma tam przecież groźnych narzędzi. A jednak także tamtejsze wyposażenie elektroniczne powinno posiadać oznaczenie CE, poprzez które producent udowadnia, iż jego wyroby spełniają obowiązujące normy prawne. O tym, jak je uzyskać można przeczytać na http://www.pcc-cert.pl/oznaczenie-ce/. Troska o wszystkich pracowników to jeden z priorytetów odpowiedzialnego przedsiębiorcy. Przy okazji spełnianie zasad BHP przekłada się na wydajniejszą, często bezproblemową pracę firmy. I większe zyski.

Jak wdrożyć zasady BHP?

Najlepszym sposobem na wprowadzenie sprawdzonych i dopasowanych do konkretnej działalności zasad BHP jest skorzystanie ze specjalnego systemu. Norma ohsas 18001 obejmuje wytyczne, dzięki którym można podnieść bezpieczeństwo i higienę pracy w każdym zakładzie. Podczas jej wdrażania wykwalifikowani kontrolerzy sprawdzają sposób funkcjonowania firmy, a następnie formułują zalecenia dla danego podmiotu. Jeżeli spełni on wszystkie wymagania, może uzyskać certyfikaty świadczące o bardzo dobrych warunkach pracy.

W ramach wdrażania normy ohsas 18001 poza wspomnianymi kontrolami, odbywają się między innymi szkolenia, ocena potencjalny zagrożeń, wsparcie merytoryczne w udoskonalaniu działalności, a także systematyczny monitoring i pomoc w podnoszeniu wydajności. Korzystający z tych wytycznych pracodawcy mogą liczyć nie tylko na stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy, ale również lepsze wyniki finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 20 =