Jakie korzyści można odnieść z używania waporyzatora?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szlachetne zdrowie… 

Największą i najważniejszą korzyścią korzystania z waporyzatora jest brak substancji smolistych znanych jako dym. Urządzenie zamiast całkowicie spalać zawartość jedynie podgrzewa ją wydobywając tylko substancje aktywne.

Dzięki temu nie wdychamy szkodliwego dymu, który osadziłby się na płucach. Stanowczo zmniejsza to ryzyko zachorowania na raka dróg oddechowych jednocześnie pozostawiając zalety wdychanych substancji.

Mniej suszu – więcej efektów

Klasyczne palenie oprócz wytwarzania dymu spala część substancji aktywnych. Sporą część. Ponad połowa składników przegrzewa się, wchodzi w reakcję chemiczną i odlatuje z resztą dymu. Pozostawia nam to około 40% efektów, którymi możemy się cieszyć.

A jak niestety wiemy susz kosztuje. Równie dobrze możemy wziąć 60% pieniędzy którymi zapłaciliśmy za produkt i je podpalić. Waporyzator rozwiązuje ten problem drastycznie obniżając temperaturę pracy. Zwiększa to efektywność suszu do 99% i pozwala na pełne wykorzystanie potencjału. 

Para lepiej smakuje

Niska temperatura i efektywność waporyzatora pozwala na wyciągnięcie wszystkich aromatów suszu. Dzięki temu nie tylko nie drażnimy płuc ale nadajemy każemu buchowi wiele smaku. 

Na dodatek smak możemy regulować za pomocą temperatury. Różne zapachy wydzielają się na różnych temperaturach co pozwala nam na znalezienie swojej ulubionej mieszanki. Świetnym przykładem są terpeny, które nadają lekko ostrego aromatu już poniżej 118°C. Znajdują się w różnej postaci w większości roślin a co za tym idzie w większości suszów.

Palenie gdzie chcesz, kiedy chcesz

Para jest delikatna dla płuc jak i dla nosa. Po wzięciu bucha wydychane powietrze jest niemal bezwonne, co pozwala na palenie w pomieszczeniach. Należy jednak powiedzieć, że niektórym dookoła nawet delikatna woń może przeszkadzać i warto ich o to zapytać.

Waporyzator jest świetną alternatywą do palenia w aucie, ponieważ zapach nie zostaje na ubraniach ani tapicerce. Wystarczy palić przy otwartym oknie i pozbywamy się problemu.

Regulacja działania suszu

Moc z jaką będziemy palić jest zależna od temperatury, a tą możemy regulować. Nie zawsze chcemy szybko wykorzystać cały potencjał naszych suszów. Może chcemy zostawić trochę na później. 

Nie wszystkie waporyzatory posiadają taką opcję ale świetnym przykładem owego jest Fenix Mini. Ma on duży zakres regulacji od 160ºC do 220ºC i bardzo szybko jest gotowy do pracy. Około 10 sekund wystarczy mu do osiągnięcia maksymalnej temperatury. Można ją ustawić z dużą precyzją do 1ºC. 

Klasyczna fajka drewniana w nowoczesnym wydaniu

Jest to gratka dla fanów wysokiej jakości tytoniu. Zawiera on wiele wcześniej wspomnianych terpenów w różnych odmianach co pozwala na uwolnienie prawdziwej orkiestry smaków. Przy tym waporyzator jest dużo prostszy w przygotowaniu, paleniu i czyszczeniu. Również wcześniej wspomniany Fenix Mini można trzymać w identyczny sposób co starą drewnianą fajkę.

Modułowość 

Oprócz suszu w waporyzatorze można wykorzystać specjalnie przygotowane olejki lub woski. Jedyne co potrzebujemy to odpowiednia wkładka do komory podgrzewającej i jesteśmy gotowi poznać nowe oblicze palenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną wentylację do swojego biura?
Jak wybrać idealną wentylację do swojego biura?
Każde miejsce, w którym przebywamy dłuższy czas powinno być odpowiednio wentylowane. Pomaga to usunąć z pomieszczenia nagromadzony dwutlenek węgla, parę […]
Okna – co warto wiedzieć przed ich montażem?
Okna – co warto wiedzieć przed ich montażem?
Montaż stolarki okiennej, choć z pozoru nie wydaje się trudnym zadaniem, potrafi nastręczyć inwestorom wielu problemów. Nieprawidłowo osadzone okna spowodują […]
Jak prawidłowo pielęgnować skórę?
Jak prawidłowo pielęgnować skórę?
Skóra wymaga troskliwej i dopasowanej do jej potrzeb pielęgnacji. W związku z tym w pierwszej kolejności należy uwzględnić jej potrzeby, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy