Styl Dzikiego Zachodu to kowbojki, ciężkie klamry, zamszowe kurtki z frędzlami, wycinane detale idealnie komponujące się w westernowym stylu, a przede wszystkim jeansy. Zanim jedne z najpopularniejszych spodni trafiły do naszych szaf, musiały jednak przejść wzdłuż całą prerię, a potem jeszcze trochę.
Początkowo jeansy zaczęto produkować dla robotników, bo materiał ten jest bardzo odporny na zniszczenia, przetarcia i rozerwania. W połowie XIX w. w Stanach Zjednoczonych poszukiwacze złota potrzebowali wytrzymałej odzieży, dlatego też Levi Strauss, który wyemigrował z Niemiec do Nowego Jorku, zaczął ją produkować. Spodnie początkowo wyposażone były w dwie przednie kieszenie i jedną tylną. Potem dodano drugą kieszeń z tyłu i małą kieszonkę umieszczoną w przedniej kieszeni. W latach 30. pojawiły się na dużą skalę westerny, a w nich kowboje ubrani w jeansowe spodnie. Po wyemitowaniu tego typu filmów i seriali jeansy stały się nieodłączną częścią męskiej garderoby. Potem stopniowo zaczęły pojawiać się także w damskich garderobach. Słynni producenci jeansowych spodni, tacy jak Levis czy Wrangler, nie pozostali tylko przy spodniach. Tworzą też stylowe koszule jeansowe damskie i męskie, kurtki, sukienki czy spódnice. Proces ten jest wynikiem wciąż rosnącej popularności materiału.
Mimo zmieniającej się mody jeansy zawsze są aktualne; sezonowo zmienia się ich krój i fason – przez lata modne były dzwony z niskim stanem, które następnie ustąpiły miejsca rurkom często z wysokim stanem.
Wraz z innymi propozycjami na kreacje znajdziesz je tu: https://pauzza.pl/sklep/odziez/sukienki/asymetryczne/. Spodnie z westernów często zmieniają kolor. Prócz typowego błękitu w sklepach znajdziemy także spodnie granatowe czy czarne. Chociaż niegdyś nosili je wyłącznie robotnicy, dziś zakładają je gwiazdy filmowe i szanowani profesorowie. Można nosić je na wiele sposobów na co dzień i od święta.