Jaki jest pełen zakres możliwości komornika? Czy tylko możemy się go bać?

Komornicy oczywiście mogą zajmować się, jeżącym włos na głowie, ściąganiem płatności, ale również czasami doręczają oni po prostu określone dokumenty lub uczestniczą w sprzedaży nieruchomości. Osoby te mają obowiązek zadbać o wykonanie nakazu sądowego, nie jednak czerpać radość z egzekucji, jak wiele osób niesłusznie uważa.

Czym zajmuje się komornik?

W istocie najczęściej pełnioną przez komornika funkcją jest egzekwowanie nakazów sądowych oraz ściąganie grzywien i długów należnych sądowi. Spójrzmy jednak z drugiej strony. Komornik może również pomóc Ci w innych kwestiach prawnych, np. pomoc w odzyskaniu pieniędzy od osoby, która jest Ci je winna.

Kiedy dochodzi do wizyty komornika?

Komornicy https://komornikgrodzisk.pl/ są czasami znani jako „wykonawcy”, ale wszyscy oni pracują w imieniu swoich sądów okręgowych w całej Polsce. Zwykle odwiedzają oni dom lub miejsce pracy za pośrednictwem odpowiedniej zgody wydanej przez sąd właściwy. Komornik może odwiedzić Twój dom tylko wtedy, gdy wcześniej uzyska sądowy nakaz.

Więcej tak naprawdę zależy od sądu

Nakaz wydawany jest przez sędziego, jeśli ktoś nie stawi się w sądzie po wezwaniu. W takim przypadku komornik przejmuje sprawę i próbuje spotkać się z osobą, na którą wydany został nakaz; ustala gdzie dana osoba mieszka, aby można ją było zatrzymać i sprowadzić do sądu. Jeśli to się nie uda lub jeśli nie ma dowodów przeciwko danej osobie (np. dlatego, że spłaciła już swoje zobowiązania), wówczas osoba ta zostaje zazwyczaj zwolniona natychmiast po przesłuchaniu w sądzie. Cóż pomyłki zdarzają się w każdej instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =