Jak usunąć taśmę dwustronną ?

Ślady po taśmie są czymś niezwykle trudnym do usunięcia. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrze usunąć taśmę dwustronną tak, aby nie uszkodzić powierzchni, na których została ona założona, ale także jak zrobić to wystarczająco sprawnie i szybko. Chociaż temat ten może nie jest najłatwiejszym i bardzo prostym, to jednak jego lepsze poznanie pozwoli nam w efekcie na zaoszczędzenie całej masy czasu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak należycie usunąć taśmę dwustronną, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Jak właściwie usuwać taśmę dwustronnie klejącą?

Niełatwym jest usunięcie taśmy dwustronnej z różnych powierzchni, w tym przede wszystkim mebli. Obawiamy się, czy nie uszkodzimy wcześniej używanej powierzchni. Do najlepszych sposobów na usunięcie tego typu taśmy należą te z wykorzystaniem:
– suszarki, ponieważ poprzez odpowiednie podgrzanie prawdopodobnie klej nieco „puści” i będzie możliwe oderwanie całego kawałka taśmy bez uszkodzeń i pozostałości,
– spirytusu salicylowego, aczkolwiek należy uważać, dlatego że jest to mocny środek, który może uszkodzić oklejone wcześniej powierzchnie,
– specjalnych środków chemicznych do tego stworzonych, które charakteryzują się wysoką skutecznością,
– domowych środków czyszczących – im mocniejszych tym lepiej, aczkolwiek istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni.

Oczywiście są to tylko i wyłącznie najważniejsze kwestie dotyczące sposobów usunięcia taśmy dwustronnej. Nie mniej jednak warto je znać, ponieważ mogą nam niejednokrotnie uratować życie i zaoszczędzić całą masę czasu a także uratować wygląd naszych mebli.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem BB TAPES, który oferuje szeroki wybór m.in. taśm budowlanych, taśm pakowych i taśm naprawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × cztery =